Tasarruf finansman sözleşmesi nedir? Müşteri ile tasarruf finansman şirketi arasında hizmet alımı için imzalanmış olan sözleşmeye tasarruf finansman sözleşmesi denir. Özellikle finans alanında hizmet sunan firmaların ev ve araba almak isteyenlere özel fırsatları sunduğunu söyleyebiliriz.

Tam da bu noktada taraflar arasında imzalanan tasarruf finansman sözleşmesinin detaylarına dikkat etmek şarttır!

Faizsiz ev almak isteyenlere özel bir şekilde hizmet sunan finansman firmaları, tasarruf finansman sözleşmesi sayesinde hizmetlerini resmi olarak belgelendiririler. Bu sözleşme konut ve araba alımlarında da detayları ileten özel bir sözleşme olarak karşımıza çıkmaktadır. Finansman firmalarının sunmuş oldukları hizmet karşılığında organizasyon ücreti adı altında ödeme talep ettikleri de bilinmektedir.

Organizasyon Ücretleri Ne Kadardır?

Tahsisat ücreti olarak da tanımlanan organizasyon ücreti, farklı koşullara bağlı olarak farklı fiyat seçeneklerinde karşımıza çıkmaktadır. Tam da bu noktada organizasyon ücretlerinin firmadan firmaya değişiklik gösterdiğini de ifade etmek mümkün olmaktadır. Özellikle tasarruf finansman faaliyeti alanında hizmet sunan firmalar, müşterilerine konut ve araba edindirmek konusunda hizmet sunarlar. Bu hizmet karşılığında da müşterilerinden ücret talep ederler.

Söz konusu ücretlerin talep edilen para miktarıyla doğrudan ilgili olduğunu da rahatlıkla ifade edebiliriz. Faizsiz ev sistemlerinin talep ettikleri organizasyon ücretleri esasında kredi maliyetinden çok daha düşüktür. Bu da doğal olarak kredisiz ev almanın çok daha cazip olduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır.

Birikimevim Fırsatları Nasıldır?

Günümüzde senetle ev almak isteyenlerin sayısının fazla olduğunu ifade edebiliriz. Bu kapsamda konut kredisi maliyetinin artış göstermesinin doğal sonucu olarak senetle ev alma sistemlerine olan ilgi de artış göstermektedir. Birikimevim ise kredisiz ev almak isteyenlere özel pek çok farklı alternatif fırsatı sunabilen bir firma olarak karşımıza çıkmaktadır.

Taksitle ev almak istediğinizde mutlaka Birikimevim firmasından da fiyat almalısınız! Çünkü son zamanlarda taksitle araba almak dahil olmak üzere Birikimevim firmasının geniş kapsamlı bir şekilde hizmet sunduğunu da ifade edebiliriz. Tam da bu noktada Birikimevim’in yatırım yapmak isteyenlere özel fırsatları sunduğunu da rahatlıkla ifade etmek de mümkün olmaktadır.