İnsanlar, daha huzurlu bir hayat yaşayabilmek için çalışma hayatlarında para biriktirmeye çalışırlar. Çalışanların, gelirlerinin büyük bir bölümü kira ödemesine gitmektedir. Ev sahibi olmak isteyenler, peşinatsız ev alabilmek için farklı kuruluşlar tarafından sunulan yöntemleri incelemektedir. Birikimevim katılıcılarına hem peşinatsız hem de kredisiz ev alma yöntemleri sunuyor. Bankaların hem peşinat istemesi hem de faizli kredi vermesi birçok kişinin hayallerini ertelemesine neden olmaktadır.

Konut Kredileri

Ev satın almak isteyenler, kamu ve özel finans kurumlarının sunduğu konut kredisi seçeneklerini değerlendirdiğinde, faiz sisteminden dolayı ödeme güçlüğü çekmektedir. Birikimevim peşinatsız, kredisiz seçeneklerden oluşan farklı sistemler ile katılımcılarına destek oluyor.
Ev satın almak isteyenlerin faydalandığı sistemler şunlardır;
Serbest sistem,
Sabit sistem,
Erken teslimatlı sistem,
Seçilen sistemlerde, katılımcılar, evin değeri kadar ödeme yapmakta, ev değerinden farklı ek ödeme istenmemektedir. Bu daha uygun şartlarda ve uygun fiyatlarla ev sahibi olmayı kolaylaştırmaktadır.

Kredisiz Ev Alma

Ev kredisi denildiğinde akla ilk olarak kredi faizleri gelmektedir. Birikimevim ev satın almak isteyenlere, kredi değil finans desteği veriyor. Bunun için verilen finans desteği için herhangi bir faiz uygulanmamakta, faizsiz olarak alınan miktar geri ödenebilmektedir. Kredisiz ev alma yöntemleri oluşturduğu için ülkemiz genelinde tüm katılımcılarına, seçtikleri evi satın alma fırsatı sunuyor.

Kolay Ödeme Seçenekleri

Birikimevim en uygun konut kredisi seçeneklerini, peşinatsız, faizsiz olarak sunuyor. Tüm sistemlerinde, peşinat zorunluluğunun olmaması ve katılımcıların ödeyeceği taksitleri kendilerinin belirlemesi, kolay ödeme seçeneklerinin oluşmasına neden olmaktadır. Kira öder gibi ev taksitlerinin ödenmesi, kişileri hiçbir zorluk ile karşılaşmadan ev sahibi olmasını sağlamaktadır. Birikimevim ev sahibi olma sistemlerinde, evin alınacağı tarih noter huzurunda yapılan çekiliş ile belirlenmektedir.

Kısa Sürede Borcun Ödenmesi

Erken teslimatlı sisteme kayıt olanlar, yaptıkları sözleşme şartlarına göre evlerini aldıktan sonra yıl içerisinde belirli oranda atış yaparak taksitlerini ödeyebiliyorlar. Bu sistem sayesinde, ödenecek olan toplam miktarda herhangi bir artış olmadan, toplam borcun kısa sürede ödenmesini sağlıyor. Kısa sürede borcunu kapatanlar, evlerinde yaşayarak, başka ihtiyaçları için birikim yapmaya başlayabiliyor.