Peşinatsız faizsiz kredisiz ev almak isteyenler elbet de çoğunluktadır. 18 yaşını doldurmuş ve belirli bir gelir beyan edebilen herkes peşinatsız ev sahibi olabilme şansına sahiptir. Peşinatsız konut satın alma koşulları için her ay düzenli bir gelirinizin olması ve bu gelirin bir kısmını her ay peşinatsız ev ödemesi için ayırabilmeniz yeterlidir. Peşinatsız ev alma yöntemleri arasında en çok tercih edilen yöntem bankalardan peşinatsız konut kredisine başvuru yapmaktır. Birçok banka ile çalışabileceğiniz gibi ev kredisi için size kredi desteği sağlayabilecek banka dışı acentelere de başvurmanız mümkün. Bu acenteler de ev alma yöntemleri için başvurulan yerlerden birisi. Fakat bu tip acentelerde dolandırılma riski olabileceğinden bizim tavsiyemiz bankalara başvurmanızdır.

Hangi Bankalar Kredi Desteği Sağlar?

Başta Ziraat Bankası, Denizbank, Garanti Bankası, Akbank gibi birçok özel ve kamu bankalarına peşinatsız ev kredisi için başvurabilirsiniz. Bir prosedür gereği olarak bankalar sizden, maaş bordrosu, mal varlığı beyanı, kefil gibi bazı evrak ve koşullar isteyecektir. Burada amaç bankanın size borç olarak verdiği krediyi sizin gelir durumunuza bakarak geri alıp alamama garantisinin olup olmadığına bakmaktır. Daha sonra banka, teslim ettiğiniz evrakları inceler ve kredi başvurunuz hakkında size olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapar. Krediniz onaylandıktan sonra paranızı satın almak istediğiniz konut için kullanabilirsiniz. Ev alma yöntemleri arasında en çok tercih edilen yöntemin banka kredisi başvurmakla birlikte, yine en güvenilir ve bizim tarafımızdan da tavsiye edilen yöntem budur.

Peşinatsız Kredi Çekmenin Masrafları Nelerdir?

Tüm bu işlemlerin bazı küçük masrafları olacaktır. Başta dosya masrafları ve sigorta anlaşmaları gibi birkaç küçük ödeme sizin ekstra masrafınız olacaktır. Bunun haricinde yüksek meblalarda bir masraf bankalar üzerinden yaptığınız anlaşmalar sonucunda söz konusu değildir. Ayrıca tüm dünyada koronavirüs pandemisinin yaşandığı şu günlerde hükümet, konut kredisi ödemelerinde vatandaşlar için bazı düzenleme ve kolaylıklar sağladı. Örneğin; bu sene çektiğiniz konut kredisini seneye ödemeye başlayabileceksiniz. Pandemi dolayısıyla daha da basitleşen konut sahibi olmak, hükümet desteği sonucunda vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Satışların artmış olduğu bu dönemde ev sahibi olmak en akıllıca yatırım olacaktır.