Günümüzün en büyük ihtiyaçlarından bir tanesi hiç şüphesiz araba sahibi olmak. Ancak araba almak özellikle son dönemde oldukça zorlaştı çünkü ister 2 el piyasası olsun ister sıfır araç alınmak istensin araç fiyatları son derece yükseldi. Yeterince nakdi olmayıp araba almak isteyip birikimi olmayan pek çok kişide son dönemde senetle araba almanın veya taksitle araba almanın formülünü bulmaya çalışıyor çünkü bankaların vermiş olduğu kredilerin maliyetleri nedeni ile alacağınız arabanın değerinin nerede ise 2 katını yaklaşan tutarları bankaya geri ödemek zorunda kalıyorsunuz.

Senet veya Taksitler ile Faiz Ödemeden Nasıl Araba Alınır?

Bankalara alternatif olarak ortaya çıkan finans kuruluşları sayesinde peşinat vererek taksitle araba almak artık mümkün. Birikimevim gibi finans kuruluşları sayesinde artık faiz ödemeden almak istediğiniz arabaya sahip olmanız mümkün olabilmektedir. Bunun için müşteri temsilcileri ile görüşerek size birikimleriniz doğrultusunda nasıl senetle araba alabileceğiniz hakkında detaylı bilgi alabilir böylelikle bankaya faiz ödemeye gerek kalmadan faizsiz araba sahibi olabilirsiniz.

Burada önemli olan ne kadar birikim yaparak bütçenizi zorlamadan taksitle araba sahibi olacağınızı belirlemek tamamen size kalmış durumdadır. Çünkü bu finans kuruluşları havuz hesabına benzer bir uygulama ile sisteme dâhil olan herkesi araba sahibi yapmak istedikleri için burada öne çıkan durum sizin verebileceğiniz peşinatınız olup olmamasına bağlı olarak hayalinizdeki aracınıza o kadar kısa süre içerinde ulaşmanıza yardımcı olmaktır. Çünkü sizin gibi ödeme yapan diğer müşteriler arasından kura yöntemi ile sıralama yapıldığı için aynı şartları taşıyan tüm müşteriler aynı kategori içerisinde yer almaktadır.

Size sağladığı en büyük avantajlardan biri yeterince birikiminizin olmadığı durumda hareketli araç piyasasında almak istediğiniz aracın fiyatının sürekli olarak artmasının yanı sıra birikiminizin enflasyon, ekonomik krizler gibi sebeplerle değerinin azalmasından koruyor olması ve faizsiz araba alımı sayesinde hem cebinizden fazladan para çıkmamış olmasıdır. Finans kuruluşunda ki müşteri temsilcisi sizin gelir ve giderlerinizi hesaplayarak almak istediğiniz araba için ne kadar bütçe ayırabileceğinizi belirlemenize yardımcı olmakta böylece sistem içerine ayırabileceğiniz tutarı belirlemeniz konusunda da sizi yardım sağlamaktadır.