Herkes kendi evinin sahibi olmak, kira vermemek ister. Ev alabilmek için yıllarca para biriktirilir, çoğu yerden kısmak zorunda kalınır. Birikimevim ile faizsiz ev alabilirsiniz. Ev sahibi olmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yöntemdir. Hem kolaydır hem de tasarrufludur. Bu yöntem ile çoğu kişi ev sahibi olmakta zorluk çekmiyor.

Ev Sahibi Olmanın Diğer Anlamları

Ev almak artık farklı anlamlara da geliyor. Konfor, rahatlık, sosyal donanım, çocuklar için park ve eğlence alanları, merkezi lokasyon ve teknolojik imkanlara sahip akıllı sistemler ev almak isteyenler tarafından sıklıkla aranan niteliklerdir. Fakat bu nitelikler doğrultusunda ev sahibi olmak zorlaşıyor.

Evi satanlar yüksek fiyatlar biçiyor ve alıcıları hayal kırıklığına uğratıyor. Kiracılarda kira vermek yerine kendi evimin taksitlerini ödeyeyim düşüncesine kapılıyor. İşte bu durumda ev alma fikri daha cazip geliyor ve faizsiz ev alma fikri ortaya çıkıyor. Kiradan bunalan kişilerin ilk tercihi arasına giriyor. En ucuz ev kredisi için bankaları araştırmanız gerekir.

Şartlar Neler?

Faizsiz ev almak isteyenler bazı şartları yerine getirmek zorundadır. Özellikle evin iç mekanı ve sosyal açıdan sağladığı koşullar fiyata etki ediyor. Eğer birikiminiz yoksa faizsiz ev alma koşullarını çok dikkatle incelemeniz gerekir. Kısıtlı bir bütçeniz varsa finansal destek ile hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada devreye Brikimevi giriyor. Ev kredisi alacak olan kişiler sağladığı koşulları ve şartlarını çok iyi araştırmalıdır. Beraberinde ciddi ekonomik ve hukuki yaptırımları olan bir kredi çeşididir. Her banka kredi için farklı faiz oranları uygulayabilir.

Faizsiz Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak

Bu herhalde herkesin hayali olan bir şeydir. Birikimevim’de taksitle ev alma, senetle ev alma ve peşinatsız ev gibi farklı ödeme seçenekleri bulunmaktadır. 3 farklı sistem bulunur.
Bunlar;
Sabit sistem
Erken teslimatlı sistem
Serbest sistem
Teslim fırsatları ve cazip ödeme seçenekleri üçünde de geçerlidir. Bu yöntemler ev almadaki en etkili yöntemlerdir.

Hangisi Daha İyi?

Üçü arasında seçim yapamıyorsanız, sabit sistemde sabit ödeme yapabilir, evin tarihi noter huzurunda yapılan çekilişler ile belli olur. Erken teslimatlı sistemde erken ödemeden yararlanılır ve kısa sürede evlerine kavuşabilirler. Serbest sistemde ise ev almak isteyenler tarihi kendileri belirlerler.