Side view portrait of modern young woman listening to car dealer while choosing luxury car in showroom, copy space

Kredisiz ev ve araba sahibi olmak herkesin hayali. Bunun için ya tasarruf yapıp birikime yöneliyoruz ya da birikimimiz yoksa bankalara koşar kredi çekerek ev ve araba sahibi olmaya çalışırız. Şimdilerde birikim yapmak kolay değil. Bankaların faiz oranları ile ödeme bedelleri artıyor ve ödeme yapanların belini büküyor. Bu yüzden faizsiz ve kredisiz ev almak isteyenler yeni çıkan sistemle aldığı fiyatı sadece ödeyerek ev sahibi olabiliyor. Aynı zaman da araç kredisi çekmeden de araba alabiliyorsunuz.

Araba Sahibi Artık Çok Kolay

Araba alırken ilk başvurduğumuz yer bankalar oluyor. Hemen taşıt kredisi için başvurular gerçekleştiriyoruz. Sonra da faiz yükü altında eziliyoruz. Birikimevim sunduğu yeni hizmetle ev sahibi olmanız dışında sizi bir de araba sahibi yapıyor. Faiz ödemeden beğendiğiniz bir arabanın sadece fiyatını taksitlendirip size ödeme kolaylığı sağlıyor. Bu sayede faiz ödemeden aracın bedeli kadar taksitli bir ödeme planınız oluyor.

Araba Fiyatları ve Araba Piyasası

Araba piyasasına bakarsak sıfır araba fiyatlarının pahalanması ve ikinci el arabalara yönelmesi ile ikinci el arabalar da pahalandı. en düşük arabayı 8 bin TL ile 9 bin TL arasında alıyorken şimdi 15 bin TL ile 18 bin TL arasında satılmaya başlandı. Bu yüzden taşıt kredisi faiz oranları da yüksek gelmeye başladı. Herkesin hayali ev sahibi olmaktan sonra bir de araba sahibi olmak olunca arayışlarda sürüyor. Birikimevim kefilsiz senetle araba sistemi ile araba almanızı sağlayarak 400 TL’den başlayan taksitlerle size olanak sağlıyor. Böylelikle hayalinizdeki arabaya sahip olabilirsiniz.

Birikim Yapmak Neden Zorlaştı

Hayat bu aralar zor hale geldi. Geçim derdi yaşarken kirada oturanlarımız çok zorlanır oldu. Kira fiyatlarıda evde kaldığımız bu süreçte pahalandı. Bu sebeple ev almak ya da ev kredisi ile kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenler çoğaldı. Birikim yapmak kolay bir durum değil. Ödemeler üst üste geldikçe de daha çok paraya ihtiyaç duyar oluyoruz.
Birikimin sebepleri şöyle sıralanabilir:
Ekonomik kriz,
Hayat pahalılığı,
İşsizlik,
Siyasi ve küresel problemler ya da hastalıklar gibi birçok sebep söylenebilir.
Bu durumlar ülkeyi etkilerken toplumu oluşturan en küçük yapı olan aile birimini de etkilemektedir. Birikimlerin dahi gittiği olmuştur. Ama buna çözüm olarak birikim yapar gibi size ev ve araba sahibi olmanızı sağlayan kuruluşlar ortaya çıktı. Bu da az da olsa rahatlamayı sağladı.

Ev Mi Araba Mı?

Her ikisi arasında kalanlar olabilir. Ama her ikisi de bu zamanda bir ihtiyaç haline geldi. Barınmak için bir eve, bir yerden bir yere gitmek içinde arabaya ihtiyaç duyuyoruz. Pandemi süreci ile de her ikisinin gereklerini daha iyi anlamış olduk. Bu yüzden öncelik bir ev sahibi olmak ve sonrasında da araba sahibi olarak yaşamımıza devam etmek en büyük kaidemiz haline geldi. Bunun için de birikimevim ile her ikisine sahip olmanız ve kredi çekmeden, faiz ödemeden sadece taksitlerinizi ödeyerek sahip olabilirsiniz.