ev-ve-araba-almak-icin-kredisiz-taksit-imkanlari

Kredi alarak ev almak birçok tüketici için ilk sırada gelen bir yöntemdir. Bu yöntem oldukça maliyetli ve yatırımın değersizleşmesine neden olan olumsuzlukları nedeniyle tercih edilmemesi gereken bir seçenektir.

Kredi kullanmadan ev veya araba almak için düşünmeniz ve yatırımlarınızın en başından değerlenmesine olanak tanıyacak yollar bulmak gerekir. Bunlar arasında genel olarak ilk sıralarda Birikimevim sistemi gelir. Sayısı her geçen gün artan bir şekilde insanların başvurduğu ve kolaylıkla ödemeleri sayesinde mal sahibi olduğu bir yoldur.

Biriktirmek

İlk olarak akla gelen seçenek faizsiz bir şekilde başlangıç olarak birikim yapmak olmalıdır. Bunu yaparken faizsiz araba veya ev alma fikriniz olabilir. Unutulmaması gereken: Birikimin zaman içinde değerinin düşebileceği, Alacağınız malın değerinde artış olabileceği gibi olasılıklardır. Bu olasılıklarda dolayı yapacağınız birikimlerin ne oranda size yatırım sağlayacağını düşünmeden karar vermemek en iyisi olacaktır.

Birikimevim’e Üye Olmak

Bankaların uyguladıkları ağır koşullar kiracıya ev alma şansınız en aza indirir. Bundan dolayı Birikimevim sistemine üye olanlar faiz sorunu olmadan istedikleri yatırımı yapabilirler. Ağır belgeler veya şartlar ile uğraşmanız da gerekmez. Yapmanız gereken almak istediğiniz rakamı belirlemek ve buna göre sisteme üye olarak belirlenen süre boyunca ödemeleri yapmaktır. Yapacağınız ödemelerin tamamı faiz olmadan yapılan ödemeler olduklarından dolayı yatırım karınız en başından artar.

Belirlenen süre kura veya sabit ay sistemine göre olabilir. Detayların tamamının belli olması ve bu süre zarfında ek olarak herhangi bir maliyetin de çıkmaması sistemin en avantajları yönleri arasında bulunur. Aynı zamanda sistemli çalışmaları sayesinde ne zaman topluca ödeme alacağınız en başından bellidir. Buna göre hareket etmeniz de kolaylaşır.

Projelerden Yararlanmak

Henüz proje olan ve bu nedenle daha uygun rakamlara satılan yerlere yatırım yapmak da bir seçenektir. Bunu yaparken yatırımın değerlenip değerlenmeyeceğini düşünmek ve risk almak gerekir. Peşinat da istenebilir. Aynı zamanda taksitle ödeme konusunda kısıtlamaların olması da istenebilir. Bunun için Birikimevim en karlı ve güvenilir yol olarak ön plana çıkar.