Araba almak istediğinizde yapmanız gereken bunu sağlayacak finansman olanaklarını değerlendirmek olmalıdır. Finansman olanaklarına bakıldığında genel olarak bankaların seçilmesi çoğu zaman alışkanlık kategorisinde değerlendirilir. Alışkanlık olduğundan veya ilk akla geldiğinden dolayı bu yolu tercih etmek temel anlamda yanlış finansman kararı olacaktır.
Çünkü faiz ödemelerinin hesaplanması halinde ikinci el araba almak için sıfır araç bedeli ödediğiniz ortaya çıkar. Bundan dolayı da araba veya ev gibi yatırımlarda maliyet hesaplamasına ciddi anlamda dikkat edilmelidir. Bankada kredi çekmekten daha farklı bir yol denemek isteyenler için faiz ödemesi de olmayan Birikimevim olanakları devreye girer.

Birikmevim’den Araba Almanın Faydaları

Banka faizini ödemek ve bu nedenle de gelir kaybına uğramak zorunda olmak zorunluluk değildir. Birikimevim sistemi sayesinde senetle araba alma yolu da açılmış olur. Bunun da yanında sayısız avantaj vardır.
Bunların bazıları:
Faiz ödemesi ile karşı karşıya kalmazsınız,
Ek maliyetler çıkmaz,
Dosya masrafı diye bir işlem yoktur,
Ödemeleri istediğiniz şekilde seçersiniz,
Belirlenen zaman geldiğinde ödemelerinizin tamamı yapılır,
İstediğiniz aracı kolaylıkla seçebilirsiniz ve alırsınız.
Bu yolla araç sahibi olmuş veya olacak çok fazla insan vardır. Ödemelerini düzenli yapan ve sözleşmede yazan tarihe ulaşanlar ödemelerini alarak istedikleri araçla aralarındaki tüm engelleri kaldırmış olurlar.

Ödemelerin Belirlenmesi

Sistem oldukça uzun süredir sorunsuz bir şekilde uygulanır. Senetle araba almak şeklinde veya taksit olarak da adlandırılır. Bankadan alacağınız krediden bir farkı yoktur. Sadece faiz sorununuz olmaz. Ayrıca haciz veya hipotek tarzında sorunlar da yaşamanız söz konusu olmaz.

Araba Seçimi Yapılması

Araba alırken en sık merak edilen durum ise genel olarak araç seçiminde herhangi bir kısıtlama olup olmamasıdır. Senetle araba sahibinden veya aracı kurumdan alınabilir. Bunu engelleyen herhangi bir işlem yoktur. Araç almak için girdiğiniz sistemden ödemenin tamamını alabilirsiniz.

Güvenilir Midir?

Birikimevim sayesinde sayısız insan ev veya araba almıştır. Bunun için uzun süredir en çok tercih edilen firma konumundadır. Her detay sözleşme ile kontrol edilir ve tamamen yasaldır. Güveninizi sarsacak bir uygulama da olmaz.