Konut kredisi İçin başvurduktan sonra süreç nasıl işler? sorusu ev almak için bankaların sunduğu konut kredilerine başvuranların merak ettiği konuların başında gelmektedir. Bankalar faizle çalışan bir finans kuruluşudur.

Faizlerin yapılan kampanyalar kapsamında düşmesi ve vadenin uzun olması bu tarz kredilere olan talebi artırmaktadır. Bu da ev sahibi olmak için bankalara olan tercihi ilk sıraya taşıyor. Ancak beklenilenin aksine banka kredileri çok da avantaj sağlamamaktadır.

Çünkü banka her müşterinin talebini karşılamamaktadır. Konutun belirli bir miktarını müşteriden isteyen bankalar, peşinatsız ev almayı imkansız hale getiriyor. Ayrıca müşterinin yaşı, mesleği ve kredi notu da kredi alabilmede olumsuz etki yaratabiliyor.

Taksitle Ev Almak İçin Bankalar Tek Seçenek mi?

Taksitle ev almak için birçok insanın ilk başvuruda bulundukları kuruluşların başında bankalar geliyor. Konut kredisi başvurusundan sonra, konutun uygun şartları taşımaması da başvuru sürecini uzattığı için müşteri mağduriyeti söz konusu olabiliyor.

Yani, kişilerin kimi zaman bankaların şartlarını taşımaması, kimi zaman ise faiz ödemek istememesi, insanları kredisiz ev alabilecekleri arayışlara yöneltiyor. Hem zamandan, hem de ödenecek kredi miktarından tasarruf edebilmek için faizsiz sistem uygulayan kuruluşları seçmek ise en doğru seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu kuruluşlardan biri ile iletişime geçmeniz halinde elinizdeki imkanlar ortaya konularak sizin için yapılabilecek en uygun yatırıma karar verilebilir. İşte bu sebeple son yıllarda faizsiz finans kurumlarına olan ilgi artmıştır. Bu kurumlar elinizdeki birikiminize uygun peşinatlı ev seçeneği sunabilir. Birikiminiz yoksa taksite ev seçeneklerinden en uygun olanı size sunarak yatırım yapmanıza yardımcı olunur.

Birikimevim Farkıyla Hayallerinizdeki Eve Sahip Olun

Birikimevim; faizsiz sistemle çalışan bir kuruluştur. Öz kaynağının tamamı, ailesine katılan kişilerden elde edilen tahsisat geliridir. Müşteri odaklı çalışan şirket; tasarruf finansman faaliyeti gerçekleştirirken, her katılımcısının menfaatini gözetir.

Tasarruf fon havuzu içerisinde bulunan birikim ve her ay elde edilen tasarrufları en iyi şekilde değerlendirir. Her iki tarafın mağduriyetini önlemek amacıyla tasarruf finansman sözleşmesi düzenler ve bu bağlamda hak kaybının önüne geçer. Bu nedenle, kiradan kurtulmak ya da yatırım yapmak için ev almanın en risksiz ve kolay yolu, Birikimevim’ katılmaktır.