Sene içinde ev almak veya ev satışı yapmak için doğru olan zamanı bulmak kârlı olabilir. Evinizin satışını bazı zamanlarda yapmakla kazancınızı üst sıralara çıkarabilir ve böylece yatırımınızdan oldukça kâr elde edebilirsiniz.

Ev Satışı Planlarken Nerden Başlanmalı?

Evinizi satmak için kararınızı verdiğinizde en doğru adımı atmak ve satış aşamalarında problem yaşamamak adına, önce satmayı düşündüğünüz evin gerçek değerini bilmeniz gerekir. Bunun içinde size en kesin ve net olan sonuçları vermesi için ekspertiz hizmetlerinden yardım alabilirsiniz.

Ekspertiz hizmetiyle de evinizin yapı olarak sahip olduğu özellikleri, kaçak olan tesisatı olup olmadığı ve evinizle ilgili diğer tüm riskli durumların düzeyini öğrenmiş olursunuz. Bu sonuçlara göre satış aşamasına geçtiğinizde, alıcı ile sıkıntı yaşama durumunuz ihtimalini de en az seviyeye indirmiş olursunuz.

Ev Satışı İçin Kış Ayı Uygun mudur?

Ev satışı için kış aylarını düşünüyorsanız, hava koşullarının olumsuzluğu ve okulların da açık olması durumundan ötürü taşınmanın daha zor olduğunu unutmamalısınız. Bu sebeplerle kış ayları konutların satışlarında yavaşlamalar ve düşüşler olabilir. Dolayısıyla kışın ev fiyatlarında oldukça düşmeler olur ve satış işleminizden elde etmeyi düşündüğünüz kâr oranı da en alt seviyeye inmiş olur.

Bahar aylarında özellikle Mayıs ayına girildiğinde, havaların da yavaş yavaş ısınmasıyla birlikte ve tatil sezonunun da başlıyor olmasından dolayı ev satış grafiğinde yükselişler görülmeye başlar. Bu zamanlarda evinizi satışa çıkarıp bekleyebilirsiniz. Ev satışı için yanlış zamanı tercih etmeniz kadar acele etmeniz de oldukça sakıncalı bir tavırdır.

En Satışında En Doğru Zaman Hangisidir?

Ev alma yöntemleri için en doğru hamle; bahar aylarında ve yaz aylarında satışa sunduğunuz evin talep ettiğiniz fiyata en yakın olacak şekilde satılmasını sağlamak ve talep ettiğiniz tutara en çok yaklaşan kişiye evinizin ne kadar satışta kalacağının bilgisini vermektir.

En yoğun ev satışları Mayıs ve Eylül ayları arasında olur. Eylül ayından sonra ev satışlarında düşmeler başlar. Ev satış işleminizin size en yüksek kar oranını getirmesini isterseniz bu dört ay içindeki dönemi değerlendirebilirsiniz.

Ev sahibi olmak ve bütçenize uyan en uygun seçenekleri Birikim Evim sitesini inceleyerek bulabilir ve uzman ekipten oluşan personel sayesinde ev alış- satış desteği sağlayabilirsiniz.