Kira öder gibi ev almak isteyenler artık kiraların da çok yüksek olmasından dolayı bu umutlarını azaltmaya başladı. Kredi almak yatırımların daha da fazla maliyetler doğurmasına neden olurken diğer taraftan da ev kirası ödemek daha büyük sorunların ortaya çıkması ile eş değer olur.

Eviniz için en uygun ev kredisi araştırmaları yapmak yerine nasıl daha fazla yatırım karı elde edeceğinize odaklanmak en iyisi olur. Çünkü evin bir zorunluluk olması bazen yatırım olduğunun arka planda kalmasına neden olabilir. Bunun için mutlaka doğru seçenek ile yola çıkılması gerekir.

Sistemden Yararlanmanın Olumlu Yönleri

Birikimevim adı ile anılan sistem yıllara dayanan ve sayısız insanın ev sahibi olmasına katkıda bulunan bir yoldur.

Bu yolla ev kredileri ve faizleri konusunda ödeme zorunluluğu yaşamadan ev alma kolaylığına sahip olabilirsiniz:

  • Sistemde faiz ödemesi alınmaz,
  • Vade belirlenir,
  • Ödemeler kiracı olmanıza veya olmamanıza göre ayarlanır,
  • Peşinat zorunluluğu gibi bir durum yoktur,
  • Ödemeler sonucunda evinizi istediğiniz veya anlaştığınız ayda alma imkanınız olur.

Bu şekilde ev alınması sistemden alınan yararın daha fazla olmasına da ön ayak olur. Özellikle kira ödemeyenlerin ise daha kolay ve farkında olmadan mal sahibi olmasına imkan tanır.

Ev Seçiminde Kısıtlama Var Mıdır?

Kiracı olanların istedikleri evi alma konusunda daha da baskın yanları olması son derece kaçınılmazdır. Satılık ev olarak gördüğünüz herhangi bir evi almanız için önünüze bir engel koyulmaz. Evinizi istediğiniz yerden ve talep ettiğiniz şekilde seçmeniz bir sorun olarak da görülmez. Bunun için seçimlerinizde özgür olursunuz.

Emlak Konut Evlerini Alabilir Misiniz?

Tüketicilerin emlak konut evlerinden de alması mümkün olur. Bu evlerin alınmasında engel olmamasının temel nedeni ev üzerinde ipotek işlemi yapılmamasıdır. Evin bu çerçevede düşünülmemesi tercihleri kısıtlamaz.

Ödemeler Yüksek Midir?

Yapmak istediğiniz ödemeler için kiracı durumunuz ve aylık geliriniz hesaplanır. Bu sayede makul ve ödeme konusunda zorlanmanızı engelleyecek şekilde bir planlama yapılır. Gerekirse de ödemeler için vade uzatılması konusunda kolaylık sağlanır.