Senetle araba alma tercihleri için arasında ilk ve en önemli hususlardan biri satın alınacak arabanın niteliğidir. Son zamanlarda araba fiyatları da piyasadaki  her şey gibi ev ve araba fiyatları da tüketicilerin cebini yakmaya başladı. Sıfır araba almak için birçok masrafla ve ya krediyle uğraşmak zorunda kalıyoruz. Ancak artık ev ve ya araba almak sandığımızdan daha kolay hale gelmeye başladı. Üstelik faizsiz ve masrafsız olması da artı bir avantaj sağlıyor.

Senetle 2. El Araba Nasıl Alınır?

Senetle araba alma birçok tüketicinin ya da araç alıcılarının tercih ettiği bir araç edinme yöntemidir. Birçok insan elindeki peşinata göre bankaya ya da oto galeriye borçlanarak bu borçlarla aydan aya borç ödeyerek taksitle araba alabilirler. Bu durum herkesin maddi durumuna göre değişir. Kimisi oto galericilere borçlanmanın daha avantajlı olduğunu düşünür kimisi bankadan taşıt kredisi ile alınan borcun rahat ödeme planıyla hayallerindeki arabaya kavuşacağını düşünür.
Ancak borçlanan kişiler daha çok senetle araba alma kolaylığını tercih ediyorlar. Bu senetle araba alma durumu her kurumla yapılamaz güvenilir firmalar seçilir. Birikimevim size faizsiz peşinatsız senetle araba alma kolaylığı sağlarken, bu alışverişi sizin için güvence altına alıyor.

2. El Araba Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Aracı satan kişi ya da galerinin aracı garantili olarak satması olanaksızdır Senetle vasıta tercih eden tüketicinin aklında birçok soru işareti bulunur. Araç temiz midir, güvenilir midir, ağır hasar kaydı var mıdır, modeli ve kilometresine göre biçilen fiyat araba için uygun mudur yoksa fazla mıdır, bakımları masraflı mıdır,  yedek parçası kolay bulunur mu gibi birçok soru işareti kafasında bulunur.

Bundan dolayı aklınızda yer edinen soru işaretlerini ortadan kaldırabilmek için fiyat ve model araştırması yapılmalıdır.

Taksitle araba alınacak ise bu taksitlendirmeyi sağlayan banka ya da kurum bu taksitler için uygun ödeme planını çıkarmalıdır.
Taksitle araba alma konusunda avantajlar ve size uygun daha birçok fırsat için Birikimevim sitesini ziyaret edebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.