1Günümüzde yüz binlerce insan evden çalışabilecekleri bir iş istiyorlar. Bunun için iyi bir sebepleri de var. Ortalama anlamda, insanlar iş hayatları boyunca 2 veya 3 farklı kariyer sahibi olma umudu içindedirler. Bir kariyeri arkada bırakanlar genel olarak ikinci veya üçüncü muhtemel kariyerlerinin evlerinden çalışarak olmasını isterler. Eğer sizde bu kişiler arasında yer alıyorsanız ve ev sahibi olmak istiyorsanız denemeniz gereken birkaç yol var.

İş Planlaması Hizmetleri

Piyasa araştırması ve finansal tablolar gibi şeyleri içine alan, tepeden tırnağa tam anlamıyla bir iş planlaması sunun. Kazanacağınız ücreti, müşterinin isteyeceği ana planınız üstüne kurun ve diğerlerini ek hizmetler şeklinde sunun. Müşterilerine elektronik biçimde belge sunabilir ve daha sonrasını onlara bırakabilirsiniz veya iş planını kağıt üstünde tutabilir ve her lazım olduğunda ek hizmetler sağlayabilirsiniz. Bu sayede kazandığınız miktarla kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Bunun yerine Birikimevim’i de kullanabilirsiniz.

Bilgisayar Tamiri

Kullanıcıların çoğunlukla talep edeceği yazı yazma, fotoğrafları işleme, mailleri birleştirme, e-tablo kurma, tasarım ve çoğunlukla güvenlik gibi belli başlı olan yazılımlar üzerinde çalışın. Tüm ince detaylarını araştırın aynı anda yazıcılar ve tarayıcılar gibi diğer birimleri de araştırın. Sizde senetle ev sahibi olmak yerine bu iş sayesinde olabilirsiniz

Danışman

Bir danışman özelliğinde olabilmek için, belli bir sektörde uzman olmanız lazımdır ki bu sektöre girmek isteyenler size konu hakkında danışmaya gelsinler. Kariyeriniz süresince birkaç ecza deposu yönetmiş ya da bir ayakkabı üreticisinin bütün pazarlama işlerini yürütmüş veya bir kozmetik ya da restoran zinciri kurmuş olabilirsiniz.

Bunlar arasında yer alabilecek bazı meslekler:

  • Eczacılık
  • Muhasebe
  • Danışmalık
  • Tarım işleri

Bu tecrübelerinizi, benzer şekilde işler yapmak isteyen başkalarıyla paylaşıp onların sizin yaptığınız hataları yapmasına engel olabilirsiniz.

Ebay Asistanlığı

Eviniz eBay ile satabileceğiniz eşyalarla mı dolu? Açılış fiyatı ile beraber, açık artırmaya mı ya da doğrudan satışa mı koyacağınızı belirleyin. Daha sonra en az oranda arttırma miktarı ve arttırmanın ne kadar uzun süreceğini belirleyin. Alım satım olaylarında kullanmak için bir PayPal hesabı oluşturmanız gerekecek. Böyle bir işe başlayabilmeniz için lazım olan tüm bilgileri eBay’de bulabilirsiniz.