Hemen hemen herkes günümüzde kredisiz ev ve araba almak istemektedir. Fakat bankalardan çekilen krediler sayesinde çoğu insan bunu başaramamaktadır. Yüksek konut kredisi ve taşıt kredisi borcuna girerek ödemelerinde zorlandıkları kredileri çekmektedir. Fakat bazı yöntemler sayesinde kredisiz, peşinatsız ev sahibi olunabilmektedir.

Bu yöntemler ise; taksit ve tasarruf ile araba ve ev alma yöntemleridir. Bu yöntemler sayesinde siz de kredisiz, peşinatsız ev ve araba sahibi olabilirsiniz. Hem de istediğiniz süre içerisinde sahip olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey kullanmak istediğiniz yöntemi seçmektir. Bu iki yöntemden birini seçerek siz de en kısa sürede hayallerinize kavuşabilirsiniz.

Taksit Yöntemi İle Kredisiz Ev ve Araba Alma

Siz de aylık eşit taksitler şeklinde ödeme yaparak ev ve araba sahibi olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ise; almak istediğiniz ev ve arabayı seçmektir. Daha sonra kediniz belirleyeceğiniz taksit miktarı ve vade sayısı ile birlikte evinize veya arabanıza her ay kira öder gibi taksit ödeyerek sahip olabilirsiniz. Taksitle ev ve araba alma yöntemi oldukça kolay bir yöntem olmaktadır. Bu nedenle kredisiz, peşinatsız ve faizsiz ev ve araba almak istiyorsanız taksitle ev ve araba alma yöntemini tercih edebilirsiniz.

Tasarruf Yöntemi İle Kredisiz Ev ve Araba Alma

Tasarruf yöntemi sayesinde bankalardan konut kredisi ve taşıt kredisi çekmeden ev ve araba sahibi olabilirsiniz. Bunun için öncelikle tasarruf yapmayı bilmeniz gerekmektedir. Her ne kadar kolay gibi görünse de tasarruf yöntemi sabır ve düzen gerektiren bir yöntemdir. Bu nedenle tasarruf yaparken dikkat etmek gerekmektedir.

Tasarruf yaparken uyulması gereken hususlar:

  • Öncelikle geliriniz içerisinden ayıracağınız tasarruf miktarını belirleyin.
  • Daha sonra zorunlu harcamalarınızı kısın.
  • İhtiyaç dışı tüm harcamalarınızı en aza indirgeyin.
  • Tasarruf yani birikiminizi muhafaza edin. Bunun için bildiğiniz yöntemlerden yararlanabilirsiniz.

Tasarruf yaparken uyulması gereken yukarıda saymış olduğumuz hususlara riayet ederek siz de kısa sürede ev ve arabanızı satın alabilirsiniz. Hem kredisiz hem faizsiz, peşinatsız ev ve araba sahibi olmak istiyorsanız birikim yaparak ev ve arabanızı kolay bir biçimde alabilirsiniz.