Ev satın almak birçok kişi için uzun yıllar çalışmayı gerektiren bir durumdur. Maliyeti yüksek ve yatırımı da uzun zaman alan bir karar olmasından dolayı daha iyi planlamalar yapmak için faiz sorunu olmayan yöntemler bulmak gerekir. Bu sayede ev almak daha kolay olacaktır.

Cebinizden çıkan her masraf, faiz veya ödeme yatırımınızın daha az kazandırmasına neden olur. Bunun için bankanın tek seçenek olduğunu düşünmekten vazgeçmek ve farklı faizsiz yöntemler denemek yerinde bir karar olacaktır. Birikimevim bu konuda oldukça başarılı bir sistem yönetir. Güvenle ödemeler yaptığınız, faizden uzak ve söz verilen zamanda ödemelerin yapıldığı bir üyelik ile hemen yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.

Faiz Olmadan

Bankaların faiz oranları küçük rakamlar gibi görünmesine karşılık genel anlamda yıllara dağılımlarına bakıldığında çok fazla olduğunu görmek mümkün olur. Bunun yerine Birikimevim felsefesine üye olunması kazanç sağlayacaktır.

Bu sayede:

  • Tapunuza şerh koyulması gerekmez,
  • Banka haczi gibi bir sorununuz olmaz,
  • Faiz ödemezsiniz,
  • Sigorta yaptırmanız istenmez,
  • Zorunlu olmadığı halde zorunlu gibi gösterilen masraf kalemleri de ortaya çıkmaz.

Bu nedenlerden dolayı faizsiz araba da dahil olmak üzere birçok mal sahibi olma şansınız doğar. Emekli, ev hanımı veya serbest çalışan birisi olmanız da sisteme dahil olmanızı engellemez.

Gerçekten Faiz Yok Mudur?

Faiz ödenmediğine dair yapılan sözleşmeler olmasına karşılık yine de bu konudan emin olamayanlar olabilir. Çünkü çok uzun zamandır bankadan ödeme almadan ve faiz ödemeden işlem yapılmasının imkansız olduğuna dair bir inanış vardır. Bunun için faiz ödemesi olmadığını anlamak adına ödediğiniz taksit sayısı ile ayı çarpmanız yeterli olur. Ana paranın karşılığını ödemiş olursunuz.

Kiracılar Da Alabilir Mi?

Bu şekilde ev ve araba sahibi olmak isteyenler kiracıya ev alma yolunun açıldığını düşünebilirler. Çünkü taksit ödemeleri faiz olmadığı için yüksek değildir. Kiracının ödemelerini aksatmadan yatırım yapmasına ve ev almasına olanak tanır.

Ne Zaman Ücret Ödenir?

Yapılan sözleşmeye göre sabit ay veya kura yöntemine göre belirlenen zaman diliminde ödemeleriniz yapılır.