Faiz olduğu durumlarda ev almak, insanları korkutan bir durum olduğu için Birikimevim tarafından çeşitli kampanyalar hazırlanır. Bu kampanyalar, taksit yapılarak ev alınmasına, senet hazırlanmasına veya faiz oranı içermeyen ev konut kredisi kullanarak ev almaya yönelik kampanyalardır. Faizsiz ev almak istendiği zaman; bu durumu sağlamak için uygulanabilecek olan yöntemlerin neler olduğu, hangi işlemlerin yapılması gerektiği konuları bilinmelidir.

Faizsiz Ev Alma Yöntemleri Nelerdir?

Faiz olmadan ev almak için tercih edilebilecek olan çeşitli yöntemler söz konusudur. Yöntemlerin her biri, ayrı gereksinimlere ihtiyaç duyulmasına neden olmakla birlikte; farklı şekillerde uygulanan yöntemlerdir.
Faizsiz ev almak için uygulanacak yöntemler başlıca şu şekildedir:
Taksit yapılma durumunu esas alan taksitle ev alma yöntemi
Konut alım durumları için özel olarak verilen konut kredileriyle ev almak
Senet hazırlama yöntemine bağlı olarak ev almak

Peşinat vererek ev alma yöntemi

Ön ödeme yaparak uygun fiyata ev alma yöntemleri
Bu yöntemler, Birikim Evim tarafından imkan sağlanan yöntemlerin başında gelir. Ayrıca, özel dönemlere ve ülke içerisinde ortaya çıkabilecek durumlar için de kampanyalar düzenlenerek ev alımına imkan sağlandığı söylenebilir.

Faizsiz Ev Alma Yöntemleri İçin Neler Gereklidir?

Faizsiz ev alma yöntemleri, farklı gereksinimlere ihtiyaç duyulmasına neden olur. Örnek olarak; faizsiz ev kredisi kullanılarak ev alınmak istendiğinde, taksit yapılarak ev alma durumundan farklı gereksinimler oluşur. Bu gereksinimler genel olarak, ödeme yapılacağına ilişkin olarak güvence sağlanmak istenmesinden kaynaklanır. Genel olarak; ipotek gösterilecek taşınmaz bir mal varlığı, kefil olma şartlarına uygun olan bir birey, senet içerisinde belirtilen koşullara uygunluk durumları gerekir.

Faizsiz Ev Alma Yöntemleri Nasıl Uygulanır?

Faiz olmadan ev alınmak istendiğinde, ilk olarak kişiye en uygun olan yöntemin seçilmesi gerekir. Yöntem, kişinin kendisi tarafından seçilebilir olduğu gibi; Birikim Evim danışma ofislerinden de yardım alınabilir. Daha sonra, gereken evrakların tam listesi alınır ve eksiksiz olarak tamamlanması sağlanır. Gereken her evrak danışma ofislerine teslim edilir ve ev alma süreci başlatılır. Bu aşamada birey, artık evi kullanma hakkına da sahip olmuştur.