Ev ve araba almak için kredi almak tüketicilerin genelinde ilk olarak düşünülen çözümdür. Gelirine bakarak değerlendirme yapan ve buna göre hareket eden bir tüketici banka kredisinin oldukça riskli ve uzun vadede faizin yüksek olduğu bir sitem olduğunu anlayacaktır. Ev ve araba konusunda Birikimevim tarzında sisteme üye olmak bu tarz sorunların ortadan kalkmasına neden olur. Çünkü sistem hem faiz almadan hem de oldukça makul bir şekilde işler. Senetle araba sahibi olun veya buna benzer şekilde yapılan duyurulardan farklı olarak taksitle ödeme yaparak araç veya ev sahibi olmanızın yolunu açar.

Nasıl Araç Almalısınız?

Araç almak istediğinizde kredi konusunun yanlış karar olacağını düşünerek yola çıkmalısınız.
Çünkü:
Kredi masraflarını ödemeniz gerekir,
Faizler katlanır,
Uzun vadede ödemelerin yapılması zorlaşır,
Maliyeti hesapladığınızda genel olarak çok daha fazla olduğunu görürsünüz.
Bu nedenler kredi konusunda adım atmamak adına oldukça geçerli olacaktır. Araç alırken Birikimevim sistemine üye olmak maliyetten de tasarruf etmenize neden olur.

Neden Tercih Etmelisiniz?

Bu yolla ikinci el taksitle ve senetle araba almak gibi olacaktır. Çünkü banka gibi herhangi bir masraf çıkarılmaz. Aynı zamanda faiz konusu da kesinlikle yoktur. Sözleşmeye dayalı ve tamamen yasal olarak yapılan bir işlemdir. Uzun zamandır var olan ve insanların çoğunun ev ve araba almasına da yardımcı olan bu sistem işlediğini de çok uzun zaman önce kanıtlamıştır. Ödemeler gücünüze göre düzenlenir.

Faiz Olmadığı Kesin Midir?

Sisteme üye olmak isteyenler senetle fiyatları belli olan araçlardan almış sayılır. Yapacakları ödemelerin tamamını hesapladıklarında ise faiz ödenmediğini kolay bir şekilde anlarlar. İstenen toplam ödeme bedeli aylara bölünen rakam ve ödenecek rakam ile çarpıldığında aynı sonucu verir. Bunun anlamı ise ödemelerde faiz gibi bir durumun olmamasıdır.

Sonradan Masraf Çıkar Mı?

Sözleşmenize bağlı olarak ek olarak ödeme veya maliyet çıkmayacağını fark edersiniz. Daha sonradan istenen hiç bir masraf olmayacaktır. Şeffaf bir şekilde çalışılıyor olmasının anlamı da budur. Ek faiz veya bir ödeme çıkmaz.