Ev almak bir tüketici için en önemli kararların başında gelir. Tüketici genel olarak bankadan kredi almayı ve buna karşılık olarak da uzun yıllar ödeme yapmayı kabul eder. Bu şekilde ev almak son derece yüksek maliyetlerin ortaya çıkmasına neden olan en olumsuz durumdur. Faizsiz ev kredisi almak her tüketicinin hayali olmasına karşılık yine de banka üzerinden bunu yapmanıza neden olacak bir seçenek yoktur. Farklı ve faiz konusunda zorlaması olmayan sistemlerden yararlanmak insanların daha çok tercih etmeye başladığı bir yol olarak dikkat çeker. Ev sahibi olmanın en avantajlısı iken aynı zamanda yatırımın değerlenmesi konusunda da yardımcı olur.

Taksitlerle Ödeme İmkanı

Bankalar ödemeler başlamadan hemen önce toplam talep ettiğiniz bedeli sunarak ev almanıza olanak tanır. Bunun için taksitle ev alma olarak yorumlanmasına karşılık yine de tam olarak bu şekilde olmaz.
Bankaların bu aşamada sundukları durum:
Kredi için şartları yerine getirmeniz,
Onay almanız,
Masrafları karşılamanız,
Masraflara ek olarak istenen ödemeleri de yapmanız,
Faiz yükünü kabul etmeniz olarak özetlenebilir.
Bunun için mutlaka bankadan uzak durarak ve en karlı olanı tercih etmeye çalışarak karar vermek en doğrusu olacaktır.

Kredi Almamak İçin Ne Yapılır?

Sıklıkla duyduğunuz ve sayısız insanın ev sahibi olmasına neden olan sistem Birikimevim olarak akıllara eklenmiştir. Sistem temelinde katılım bedeli dışında herhangi bir ödeme istemez. Faiz sorunu da olmadan ödemelerin yapılması ve belirlenen ay sonucunda ödemenin tamamının alınması mantığına dayanır.

Krediden Farkı Nedir?

Birçok açıdan ev konut kredisi almaktan farklıdır. Peşinat ödemeniz istenmez. Bu durum birikimlerinize başlamadan hemen sisteme girmeniz anlamına gelir. Faiz gibi bir ihtimalde söz konusu değildir. Anlaşmadan bunu anlayabilirsiniz. Aynı zamanda vadeleri ve taksitleri de kiracı olup olmamanıza göre makul oranda tutarak belirlerler. Bu nedenle mutlaka bilgi almalısınız.

Hangi Evler Alınır?

Ev almak için belirlenen ayı beklemelisiniz. Ardından da istediğiniz evi almak üzere araştırmalara başlayabilirsiniz. Ev almak için son derece etkili ve güven veren bir yol olacaktır.