Konut alırken yüklü miktarda peşinatın olması gerektiği bilgisi yanlıştır. Faizsiz Ev Alma Modelleri bulununan çeşitli finansman şirketleri, konut almak isteyenler için çeşitli konut alma modellerini oluşturarak hizmete sundular. İlk başlarda konut almayı planlayanlar için güven sorunu ortaya çıksada, yapılan araştırmalar sonucunda sistemlerin ve firmaların güvenirliliği ortaya çıkmaktadır. Bu şirketlere başvuru aşamasında güven ortamının sağlanması için tercih edilen firmanında piyasadaki durumunun göz önüne alınması büyük önem taşır.

Kredisiz Nasıl Ev Alabilirim?

Genelde konuta yatırım yapmak isteyen vatandaşlar alım yapabilmek için tek yolun banka olduğunu düşünürdü. Bankalardan kredi alamayan ya da yüksek faiz oranlarıyla karşılaşmak istemeyenler bu sebepten ötürü, faizsiz ev sistemlerini araştırmaya başladı. Son zamanlarda da faizsiz ev alma modellerine yoğun talebin olması, insanların bu alternatif yollara başvurmasına sebep oldu. Elbette her sektörde olduğu gibi; bu sektörlerin içindede kötü niyetli kuruluşların olduğuda gözlemlenebilmektedir. Fakat referansı olan ve daha evvel bu firmalardan hizmet alan insanlardan bilgi alarak bu sektörlere yönelmek güvenilir adımlar atılmasını sağlar.
Konut almayı planlayan birçok vatandaş; faizsiz, kredisiz ev sahibi olma konusunda her ne kadar ilgi duysada tedirginlik yaşayabilmektedir. Bu durumlarda firmalardan teminat alan alan konut almak isteyen vatandaşlar, koşulları değerlendirerek firmalarla anlaşma sağlıyarak istedikleri konutları alma imkanını buluyor.

Kredisiz Ev Alma Sistemleri Nasıl Fayda Sağlar ?

Konut almak isteyen vatandaşların; kendilerinin koşullarına göre oluşturduğu ödeme planıyla, tercih ettiği firmanın çekilişli veya çekilişsiz yöntemlerinden birini seçer. Bu yöntemlerde kesinlikle faiz uygulması yapılmaz. Sadece yöntemlere kayıt olan kişlerden organizasyon bedeli istenir. Ayrıca konut alacak vatandaşların bütçelerinin daralması durumunda taksit dondurma, daha erken finansman sağlanması gibi faydaları sağlar.

Faizsiz Ev Alma Yöntemlerinde Organisazyon Ücreti Nasıl Hesaplanır?

Sektörde bulunan firmadan firmaya değişen organizsayon ücretlerinin hesaplanması oranı genelde; %7 ile %12 arasındadır. Yani Örneğin; 100.000 TL değerinde bir evin finansman başvurusu için 7.000-12.000 arasında bir organizasyon bedeli tarafınızdan istenir. Eğer kayıt sonrasında cayma hakkınızı kullanmak isterseniz, sadece ödediğiniz taksit tutarlarının tarafınıza ödemesi gerçekleştirilir. Organizasyon ücretini geri alamazsınız.