faizsiz-kredisiz-kefilsiz-ev-sahibi-olmak

Emeklilik şartlarını yerine getirdiniz ve emekli olmaya uzun yıllar sonra hak kazandınız. Hala bir ev ya da araba sahibi olmayan emekliler ise bu duruma üzülüyorlar. Artık hiçbir emekli, evim ya da arabam yok demeyecek. Bunun için kiradan kurtulmak adına önemli 5 yol önerimiz var.

Emeklilik İkramiyesini Peşinat Yapın

Emeklilerin hak kazandıkları süreçte ödenen ikramiyeleri birçok kişinin hayatını kolaylaştırıyor. Emekli ikramiyesi her yıl belirli şartlara ve çalışma sürelerine göre hesaplanıyor. Emekliler bu ikramiyeyi istedikleri gibi kullanabiliyorlar. Para biriktirmenin zor olduğu bu günlerde toplu para olarak emekli ikramiyesi sizleri yeni hayatınıza hazırlayacak.

Tasarruflarınızı Gözden Geçirin

Hayatınız fatura ödemekle, geçim derdiyle ve ihtiyaçlarınızı karşılamak adına yaptığınız hesaplarla geçti. Bu sefer elinize aldığınız kâğıt ve kalem tasarruflarınızla ilgili. Artık çalışmıyorsunuz ve haliyle masraflarınız biraz daha azaldı. Gözden geçirmeniz gereken ise çalışırken harcadığınız ve artık gerek kalmayan tutarları hesaplamak olmalıdır.
Birikimlerinizi Hesaplayın
Emeklilik döneminde aldığınız ikramiye, bunca yıl kötü günler için ayırdığınız para ve alacağınız emekli maaşınızın toplamıyla bir hesap yapın.
Bunun için;
Peşinatlı
Peşinatsız
KredisizFaizsiz ev ya da araba alın.

Bu birikim ve diğer tutarlar ile toplamda ne kadar varlığa sahip olduğunuzu hesaplayın. Araba ya da ev istiyorsanız, birikimlerinizin karşılama oranını hesaplayın. Hatta peşinat vererek kalan kısa vade ile senetle araba alabilirsiniz.

Birikim Evim ile Ev ve Araba Alın

Emeklilik süresince aldığınız emeklilik ikramiyeniz ya da birikimleriniz yoksa üzülmeyin. Hiçbir şey için geç kalmış sayılmazsınız. Hayalinizdeki ev ve arabaya kavuşmak için bir yol daha var. Bunun için yapmanız gereken güvenilir olan birikim evi firması ile görüşmeniz ve hayallerinizi anlatmanız yeterli.

Senetle Ev ve Araba Almak

Senet ya da sözleşme ile ev ya da araba almak artık çok kolay. Yapmanız gereken ise çok basit. Bu konuda profesyonel firmanın kapısını çalarak kendi belirleyeceğiniz bir taksit tutarıyla peşinatlı ya da peşinatsız olarak anlaşma yapmanız yeterli olacaktır.