Bilindiği üzere ev almak için çeşitli yollar vardır. En bilinenleri yollar konut kredisi ve faizsiz finans kuruluşları aracılığıyla almaktır. Konut kredisi ile ev sahibi olmak hem daha pahalı hem de daha uğraştırıcıdır. Bir faizsiz finans kuruluşu olan Birikimevim ile ev sahibi olmak çok avantajlıdır. Faize ödeyeceğiniz miktar evinizin maliyetine eklenmeyeceği için daha ucuza evinizi almış olacaksınız.

Birikimevim’de Taksit Hesaplaması

Birikimevim’e geldiğinizde öncelikle belirlediğiniz ev için ödemeniz gereken miktar belirlenir. Ödemek istediğiniz vade belirlendikten sonra taksit miktarınız ortaya çıkar. Evinizi daha hızlı teslim almak ve taksit miktarını düşürmek için peşinat da ödeyebilirsiniz. Eğer verebileceğiniz bir peşinat yoksa evin fiyatının tamamını da taksitler halinde ödeyebilirsiniz. Tamamen sizin ödeme gücünüz ve isteklerinize bağlı olarak senetle ev alabilirsiniz.

Birikimevim’de Peşinat Ödeme Seçeneği Var Mıdır?

Sistemimizde peşinatla faizsiz ev alabileceğiniz gibi peşinatlı olarak da alabilirsiniz. Peşinat ödeme gücü olmayan müşterilerimiz için evin tamamı taksitle ödenebilir. Peşinat ödemek isteyen müşterilerimiz için ise taksit miktarları düşük ödeme planları özenle ve birlikte hesaplanır.

Birikimevim’den Ev Almak İle Kredi İle Ev Alma Arasında Ne Gibi Farklar Var?

Öncelikle faizsiz olarak ev almak isteyen insanların en doğru adresi Birikimevim’dir. Konut kredileri genelde ev almak isteyenlerin mecbur kaldığı bir yöntem olarak bilinir. Yüksek faiz, maliyet ve kefil gibi birçok durumla karşılaşılır. Son dönemlerde en ucuz ev kredisi bile Birikimevim’in taksit miktarlarının çok çok üstündedir. Ayrıca konut kredisi için şu adımların yerine getirilmesi zorunluğu da vardır:
Evin fiyatının 4’te 1’lik kısmının peşinat olarak ödenmesi gerekir.
Evin fiyatının ekspertiz raporu doğrultusunda belirlenmesi gerekir.
Gelir belgesinin bankanın istediği ölçülerde olması gerekir.
Kişinin ev almak için kredi notunun yeterli olması gerekir.
Çoğu durumda en az bir kefil bulunması istenir.
İşte ev almak için bu kriterlere bakılır. Birikimevim’de ise faizsiz ev alma seçeneği en kolay şekilde gerçekleşir. Hem müşterinin geliri dert edilmez hem de daha ucuz bir şekilde ev alması sağlanır.