Birikimevim adıyla aktarılan yatırımlar sayesinde ev almak için en makul yolu bulmanız amaçlanır. Yatırım yapmak söz konusu ev olduğunda peşinat, kredi veya sıkıntı içinde geçen yıllar olarak anlaşılmaktan daha ötesi olmaya başlıyor. Çünkü sistem faiz veya peşinat gerekliliklerini ortadan kaldırarak daha kolay yatırım yapmanızın önünü açıyor.
Kiracı olanların da ev sahibi olmak için bankalarda beklemesine ve bir ev almak için iki ev parası ödemesine son veriyor. Sisteme katılarak ev kredileri ile satın almanın zorunluluk olmadığını anlamış olursunuz. Yapılan yatırımlar evinizin daha ucuz olmasına ve daha çok ileriye dönük kar sunmasına neden olur.

Peşinat Nedir?

Birikimevim’in en büyük avantajı olarak tanımlamak yanlış olmaz. Bankalar en uzun süreli verdikleri tüketici ve ihtiyaç kredisi olarak ev kredilerini sunduklarından dolayı önlem olarak peşinat ister. Yani 10 yıla yakın ödeme yapması planlanan yatırımcının ileride sorun yaşamasını engellemek adına taksitleri düşürmek amaçlanır. Bunu aşmanın veya esnetmenin yolu da yoktur. Ama Birikimevim bu konuda ihtiyaç sahiplerinin yanındadır. Peşinat gibi bir zorunluluk uygulanmaz.
Bu sayede:
Ev almaya karar vermek kolaylaşır,
Peşinat biriktirmek adına ayrılan zamanlar yok olur,
Daha erken ev alma amacınız olur,
Kredi almak zorunda kalmazsınız,
Birikimleriniz zaman karşısında erimez.
Peşinat ödemeniz de gerekmeden sisteme katılmak için en yakın şubeye gidebilirsiniz. Satılık ev seçeneklerini incelemeye başlamak için de toplam ödemenin zamanını görmelisiniz.

Toplam Ödemenin Alınması

Bankadan en uygun ev kredisi olarak çektiğiniz kredi hemen hesabınıza aktarılır. Ama bunun sonucu size katlanan ve uzayan ödemeler olarak yansıtılır. Sisteme katılmanız halinde ise böyle bir durum aranmaz. Sözleşmenize de yazılacağı şekilde toplam ödeme kura çekilerek şansa dayalı belirlenebilir. Diğer seçenek ise sabit ay üzerinden olandır.

Emlak Konut Evleri Alınır Mı?

Sistem emlak konut da dahil olacak şekilde hangi evi aldığınıza karışmaz. Çünkü ipotek işlemlerine dayalı olarak garanti alınmaz.

Ödemelerin Dondurulması

Sistem ödemelerde sorun olması halinde dondurmanız için de kolaylık sağlar. Sonra dilediğiniz zaman yeniden devam edersiniz.