Banka Kredisiz Araba Alma Yöntemleri
Ev ve araba her birey ve aile için en belirgin hedefler arasında yer alır. Belirlenen bütçeye uygun olacak şekilde yapılan birikimlerin tamamı ayarlanır. Araba almak için henüz bu yola girmemiş olanların ise yapması gereken finansman bulmaktır. Bankalardan kredi almak akıllara ilk gelen seçenek olmasına karşılık genel anlamda maliyetin fazla olmasını göz ardı edenlerin seçeceği bir durumdur. Banka kredisi almak isteyenlerin ilk olarak yapacakları işlem maliyetin hesaplanması olmalıdır. Hesaplanan maliyetin alacağınız araç değeri ile kıyaslandığında neredeyse iki katına ulaşacağı kesindir. Bunun için mutlaka Birikimevim ile iletişime geçmek ve en başından kar elde etmek gerekir.

Nasıl Araba Alınır?

Birikimevim aracılığı ile ev veya araba almak istediğinizde faizsiz araba almış olursunuz. Faiz ödemesi yapmanız gerekmez. En başından ne kadar ödeme yapacağınız veya ne zaman ödeme alacağız bellidir.
Bunun için takip edilmesi gereken işlem sıralaması:
Arabaya karar vermek,
Aracın bedeline karşılık yapabileceğiniz ödemeleri belirlemek,
Belirlenen ödemelere karşılık ödemenin tamamını alacağınız zamanı kararlaştırmak,
Ödemeleri yapmak,
Söz verilen tarihte ödemenin tamamını almak olarak aktarılabilir.
Bu şekilde hem şeffaf hem de oldukça ekonomik bir yolla ödeme yaparak araç sahibi olmuş olursunuz.

Senet Yapılır Mı?

Sistem gereği senetle araba almak olarak da aktarılan bu yol aslında tamamen sözleşmelere dayalı bir şekilde yapılır. Sözleşmeye bağlı kalarak yapılan ödemeler ve diğer işlemlerden sonra söz verilen zaman diliminde ödemelerin tamamı alınır.

Faiz Ödenmediği Doğru Mudur?

Bankadan faiz ödemesi yapmayı kabul ederek alacağınız aracın ödemeleri üzerine eklendiğinde bedelin katlandığı kesin bir şekilde görülür. Ama Birikimevim taksitle araba alma imkanı sunar. Bunu da faiz ödemesi almadan yapar. Bunun için uzun yıllardır hala oldukça fazla talep edilir.

Süre Nasıl Belirlenir?

Sistem gereği ödemeler gelir düzeyinize uygun olacak şekilde belirlenir. Ödemenin tamamını alacağınız gün ise kura ve sabit ay garantisi ile belirlenmiş şekildedir. Bunun için mutlaka sürenin dolması ve ödemelerin ise düzenli olması beklenir. Ödemeleri yapmaya devam ederken istediğiniz bedeli alırsınız.