2. El araç kredisi yüzde kaç veriliyor sorusuna cevaben, ikinci el araç kredi faizleri bankadan bankaya göre farklılık gösterir. Toplam krediyi direkt olarak etkileyen faiz oranı ne kadar düşükse o kadar kâr elde edilmiş olur.

2. El araç kredisi kullanarak araba almak için öncelik aracın seçilmesidir. Araç kredisi ipotekli bir kredi türü olduğu için alacak olduğunuz taşıtın kasko değerinin  belirli bir oranana kadar taşıt kredisi verilebilir.

2. El Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

2. El araç kredisi yüzde kaç veriliyor? Sorusundan sonra en çok 2. El araç kredisi şartları merak edilir. 2. El araç kredisi almak için gerekli olan en önemli unsur aracın yaşı ile ilgilidir.

Bankalar genellikle yaşı fazla olan araçlara kredi vermekten kaçınır. Araçlarda yaş sınırı bankadan bankaya farklılık gösterse de yaşı en çok 8 olan araçlara kredi veriliyor.

2. El Taşıt Kredisi Kullanmak İçin Yaş Sınırı Var Mıdır?

2. El araç kredisi yüzde kaç veriliyor sorusu cevaplandıktan sonra akıllardaki bir diğer soru da ikinci el taşıt kredisi için yaş sınırının olup olmadığıdır. İkinci el araç kredisi almak için yaş sınırı vardır.

Yaş sınırı bankadan bankaya farklılık gösterir. Bazı bankalarda bu sınır vade oranına göre bile farklılık gösteriyor. Genel olarak ikinci el taşıt kredisi en çok 8 yaşına kadar olan araçlar için kullanılabiliyor.

2. El Taşıt Kredisi İçin Gerekli Olan Evraklar

2. El araç kredisi kullanmak için gereken evraklar şunlardır:
Kimlik veya ehliyetin aslı ve fotokopisi
Krediyi çekecek olan kişiye ait gelir belgesi
Gerekli görülmesi halinde adres teyit belgesi
Alınacak olan arabaya ait olan fatura veya noter satış sözleşmesi
İkinci el taşıt kredisi her marka ve model araç için kullanılabilir. Bankanın talep etmiş olduğu araç yaşı sınırı aşılmadıkça istenilen tüm markalar için araç kredisi kullanmak mümkün. Bazı bankaların 0 araçlar için farklı markalar ile anlaşması vardır. Fakat 2. El araçlar için bu durum söz konusu değildir.